Článek Máte smlouvu?

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Máte smlouvu?

17. 08. 2012 - 19:14

inenaso: To je velice zajímavé, ale už to vyzkoušet nemůžu, ale měla jsem také jednu takovou podivnost. Když jsem na Pepovi chtěla něco udělat a trvalo to dlouho a pořád nic, tak jsem mu to připomněla. Jeho: - "Já to vím, ale teď už to dělat nebudu." Jsem si také dlouho pamatovala (Ale většinou to neudělal ani když jsem mu to nepřipoměla) Muži jsou prostě muži!

---
inenaso.pise.cz

17. 08. 2012 - 23:06

valach-ostrawski: Nemám, neměl jsem a bohdá nikdy mít nebudu, budu-li mít ještě někdy nějakou "polovičku". Předsvatební smlouva má logiku, ale tohle? Asi už jsem starej...

---
valach-ostrawski.pise.cz

18. 08. 2012 - 08:25

newold®blbne.cz: Vdaná jsem 27 let, ale tohle jsem nikdy nepraktikovala a praktikovat nebudu.
Promiň, ale ...když jeden z vás "smlouvu" poruší, tak co? Budete se soudit? To, o čem tu mluvíš, už není vztah. To je obchod.

---
newold.blbne.cz

18. 08. 2012 - 08:27

kobliha: Víš, že máš pravdu? Marek je byznysman, tak třeba to byl jeho nápad a obchodní praktiky přenesl do rodiny

---
kobliha.pise.cz

18. 08. 2012 - 09:30

(opět) kolemjdoucí: Tak on vztah *je* svým způsobem obchod. S partnerem jsi proto, že ti to něco pozitivního přináší, ne?

Ve "vztahu" se vzájemná přitažlivost možná uživí jen na chemických reakcích, na tom, že se vám podlomí kolena, když se na vás ten druhý jen podívá; k naprosté spokojenosti vám stačí jen jeho blízkost a už vůůůůbec nepotřebujete, aby si po sobě něco uklízel. V manželství je to podle mě už něco jiného, a pakliže jste se zavázali snášet spolu dobré i zlé, pak je dobré se o nepříjemné věci podělit a jasně si určit, kdo se s čím bude potýkat. Neříkám mít to rozdělené přímo do dvou sloupců, ale nějak by to určitě vyjasněné být mělo. Spoléhat na to, že protějšek se sám postará o všechno, co je třeba, protože mě MILUJE, a protože přece určitě VIDÍ, co je třeba udělat... to ne-e.

Nevím ale, jestli to zmiňovaná Vanda nevzala za špatný konec - všimli jste si, že Marek tam má pro sebe vyhrazené věci, které zajišťují jeho osobní požitky, zatímco Vanda Markovi ukládá k vykonání jen provozní záležitosti, které by bez smlouvy zřejmě měli dělat oba rovným dílem - nebo v případě trenek dokonce jen Marek? (Za předpokladu, že Vanda není nezaměstnaná a Marek je výhradním živitelem rodiny, pak by přidělení všech domácích prací Vandě dávalo smysl.)

18. 08. 2012 - 09:42

jarmik: Takový komplexní seznam bych nechtěl, to mi připadá už znak vážné krize vztahu.

Ale jinak "obchodování" mi připadá výborná věc, jak vyjít s manželkou. Obchodujeme čas, kdy má jeden z nás volno od dětí a může si dělat své. Plus ve volných dnech se obchoduje spaní, tzn. kdo se ujme přerušovaného spaní s minimen a vstávání s nim.

---
jarmik.pise.cz

18. 08. 2012 - 12:12

tlapka: Já s přítelem ještě nebydlím, takže takové praktické věci ještě neřešíme. Asi je to zajímavý nápad, i když není vhodný pro každý pár. Ale spoustě lidem by to možná mohlo pomoct i z nějaké krize?

---
tlapka.pise.cz

18. 08. 2012 - 21:37

james003: Klasika chlap: sex, jidlo a kamose Takze kdyz mu treba neudela spagety, tak on nezavede dite do skolky? Taky mi to zavani krizi..

---
james003.pise.cz

19. 08. 2012 - 09:34

tenisák: Ne nemám, ale beru to jako velmi dobrý nápad. Je jasné, že jim to doporučil ten psycholog.

20. 08. 2012 - 23:38

valach-ostrawski: Nebo jako poslední pokus o záchranu čehosi, co na počátku bylo snad možná i vztahem, ale časem se to dostalo do fáze "něco za něco". Možná to ještě nějaký čas přežije, ale s láskou to nemá nic společného a nejspíš nikdy ani nemělo - ten chlapec si ji IMHO koupil...
Připomíná mi to něco jako reklamační řád, nebo záruční list.

---
valach-ostrawski.pise.cz

21. 08. 2012 - 13:46

lentilka®sdeluje.cz: Za prvé: Moc ráda tě vidím!
Za druhé: Ta smlouva mi připadá jako vynikající nápad. A pokud je navíc sepsaná za asistence psychologa - co víc si přát. Mít daná pravidla a jízdní řád na to podstatné vůbec není od věci. A přeci takováhle smlouva nevylučuje náhlé nápady... Jen - jsou tam za porušení taky nějaké sankce? Jinak to asi nemá efekt.

---
lentilka.sdeluje.cz

24. 08. 2012 - 13:38

psycho*: Nemám, ale možná by se šikla .. Ve chvíli kdy je vztah hezký a "normální" - tj. založený na lásce a porozumění, tak k tomu nevidím důvod a přišlo by mi to i docela divné. Nicméně ve chvíli, kdy holt spolu lidé prostě chtějí být z nějakého jiného důvodu,ať už je jakýkoliv, je to, myslím, zajímavý způsob jak se domluvit a spolužití si tak nějak zpříjemnit.. Leč že bych na tom viděla něco hezkého a plného lásky, to tedy ne. Je to prostě deal.

30. 08. 2012 - 09:52

tom: Velmi zajímavé čtení, děkuji

......
www.qprace.cz

07. 09. 2012 - 08:08

mi-lada: Jsem ráda, že jsi se objevila.
K článku: Jsem vdaná už opravdu dlouho. A když říkám dlouho, myslím déle než 30 let. V manželství fungují vlastně takové nepsané smlouvy, alespoň u nás, písemně mi to připadá už trošku přitažené za vlasy, i když někdy takové malé písemné připomenutí nemusí být na škodu.

11. 09. 2012 - 22:52

kaci: Nic takovýho nemáme, ani ústní formou, natož písemně. Přijde mi to celkem ujetý. My se tak nějak snažíme dělat, co kdo stíhá. Mužíček toho zvládá celkem dost, takže ho rozhodně nemám důvod podmínkovat nějakýma "smlouvama".

---
kaci.pise.cz

04. 10. 2012 - 21:09

chachina: S partnerem smlouvu nemáme. Žádnou, tudíž ani manželskou A je to fajn improvizace

---
vilimci.pismenkuje.cz