Psavě

29. říjen 2014 | 18.34 |

Nějak mě to zase chytlo. To psaní, myslím. Mám nutkavou potřebu (takhle nějak to psychiatři nazývají?) něco napsat na blog. Možná mě povzbuzuje to, že i když tu třeba půl roku nejsem, stejně se pak najde dost lidí, kteří si můj nový text (a klidně to může být sebevětší blbost) přečtou. A to mě moc těší. Fakt.

Dneska jsem strávila den v kuchyni. Měla jsem volno, děti mají prázdniny, tak jsme společně kuchtili. Prej jestli holky naučím nějaké jídlo tak, aby ho dokázaly uvařit ÚPLNĚ SAMY. A tak jsme dneska měli (v tomto pořadí): palačinky s marmeládou, zapečené brambory, bílý jogurt s kakem a banánem, banánové muffiny a míchaná vajíčka. Den jsme zakončili špagetami a já půjdu už poněkolikáté vytřít. Protože vaření je sice zábava, ale to uklízení... znáte to.

Zítra jdu do práce. Těším se. Mám novou kolegyni, která je přesně moje krevní skupina. Jmenuje se Nina a dodělává si asi tak osmou vysokou školu. Zatím nedokončila ani jednu - většinou v posledním semestru se vykašlala buď na blbý předmět, nevypracovala seminárku nebo zapomněla na přednášku. Teď studuje sociologii na Karlovce a je připravena školu dokončit, aby prý měla aspoň jeden titul. Přednáší na konferencích, vede semináře, na které chodí její vyučující z fakulty. Tak jí držím palce, aby to dotáhla a tu magistru si před jméno mohla napsat :)

Koblížka se přihlásila na balet. Nejdůležitější je prý oblečení. A tak nám po bytě tančí růžové stvoření, které ladně (někdy i neladně) hopsá od dveří k oknu, dává nohy za krk, propíná špičky - a já zalézám někam, abych nepřekážela. Její paní trenérka mi říkala, jak krásně cítí rytmus... nemyslím si to... ale nic neříkám a trpělivě sleduju, jak se dělá "plijé", "demiplijé" a já nevím co ještě.

Koblížek je v pubertě. Miluje Annu, která má ráda Luboše. Do Koblížka je zase zamilovaná Eva, kterou ale on nemiluje. Znáte to. Věčné téma. Nekonečné. Dávám podpůrné rameno, když je potřeba se vybrečet a dávám pomyslné facky, když je puberťák na zabití. Oboje tak vyrovnaně. Znáte to.

Tak jsem sice něco napsala, ale nemá to ani hlavu, ani patu - tak nevím, jestli se zase na pár měsíců neodmlčím...

Ale vás čtu. Moc ráda. Mějte se moc fajn a hezký středeční večer přeju!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.8 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Psavě modry* 30. 10. 2014 - 15:12
RE: Psavě m. 31. 10. 2014 - 08:08
RE: Psavě lvice 01. 11. 2014 - 13:12
RE: Psavě lentilka®sdeluje.cz 05. 11. 2014 - 06:33
RE: Psavě mi-lada 22. 12. 2014 - 13:53